شرکت هایک ویژن یکی از بزرگترین کمپانی های جهان است که در زمینه تولید دوربین های مداربسته و تجهیزات امنیتی فعالیت می نماید. تولید تجهیزات با کیفیت همراه با تکنولوژی روز دنیا از عمده دلایل محبوبیت محصولات این شرکت در سطح جهان می باشد. دوربین های Easy IP 4.0 هایک ویژن نسل جدید محصولات تولید شده توسط این شرکت می باشد. این محصول که در واقع حاصل ارتقاء فناوری در دوربین های Easy IP 3.0 هایک ویژن می باشد یک محصول مطمئن و کاربردی در کسب و کارهای کوچک و متوسط محسوب می گردد. در ساختار این دوربین ها از سیستم های کدک H.265 + بهره برده شده است. این امر سبب می شود تا پهنای باند و فضای ذخیره سازی 50% نسبت به نمونه های دیگر بیشتر باشد. این امر سبب صرفه جویی و بهینه سازی فضای مربوط به ثبت و ضبط تصاویر می شود. استفاده از این دوربین ها در مرکز های کوچک می تواند ضریب امنیت محیط را به میزان زیادی افزایش دهد.

 فناوری Acusense در دوربین های مداربسته هایک ویژن

 فناوری Acusense در دوربین های مداربسته هایک ویژن بر اساس الگوریتم های Deep learning طراحی و تولید شده است. کاربرد این سیستم سبب می شود تا تصاویر با دقت بیشتر و به صورت جزئی تری تجزیه و تحلیل شوند. به صورت کلی در این دوربین ها ما شاهد وجود سه عملکرد می باشیم اولین مورد ردیابی دقیق و واضح اهداف و سوژه های مدنظر دوربین های مداربسته می باشد. دومین کارایی این سیستم ها توانایی فیلتر نمودن آلارم های کاذب در سیستم می باشد. و در نهایت جستجوی سریع سوژه در تصویر از دیگر مزایا و اهداف تعین شده برای دوربین های مجهز به این فناوری می باشد. این فناوری به کاربران کمک می نماید تا تصاویر انسان ها را از موجودات دیگر با دقت بسیار بالای معادل 90 درصد تفکیک نمایند.

همچنین این فناوری جدید به کاربران این امکان را می دهد تا با فیلتر نمودن تصاویر حاصل از حرکت شاخ و برگ درختان و همچنین وزش باد دقت تصاویر را به میزان زیادی افزایش دهد. در این محصولات آژیر های خطری تعبیه شده است که در زمان حرکت های مشکوک فعال می شوند. وجود آنها احتمال ورود افراد مزاحم را در محل مورد نظر نصب دوربین به شدت کاهش می دهد. این دوربین ها مجهز به تکنولوژی Dark Fighter می باشند که در شرایط نور کم تصاویر را کامل و واضح به نمایش در می آورند.

اصل مهم در استفاده از این فناوری در دوربین های مداربسته وجود سنسورهای پیشرفته می باشد. این سنسورها که گاهی دارای اندازه های 2/1 اینچی نیز می باشند در دوربین های مجهز به سیستم Dark fighter مورد استفاده قرار می گیرند. nvr های موجود در دوربین های Easy IP 4.0 هایک ویژن به کاربران کمک می نماید تا در کوتاهترین زمان ممکن تصاویر به راحتی در اختیارشان قرار بگیرد و قابل کاربرد باشد. این تکنولوژی قابل استفاده در منزل، ساختمان های کوچک و بزرگ تجاری و مسکونی و حتی خرده فروشی ها و انواع مرکز های خدماتی مانند هتل ها و رستوران ها می باشد.

فناوری color vu در دوربین های هایک ویژن

 فناوری color vu در دوربین های مداربسته هایک ویژن به کاربران این امکان را می دهد تا تصاویر ویدئویی را در تاریکی به کمک سنسورهای نوری موجود در دوربین به راحتی ضبط نمایند. وجود این فناوری در دوربین باعث می شود تا تصویر خروجی از دوربین مداربسته دارای وضوح و شفافیت بیشتری باشد. دوربین های دارای فناوری Color vu نسبت به دوربین های دیگر دارای دریچه های بزرگتری در لنزهای دوربین می باشند این امر به هدایت بیشتر نور به دوربین کمک می نماید.

این سیستم در واقع برای دوربین هایی طراحی شده که نیاز به ضبط تصاویر در شب و به صورت رنگی دارند وجود این تکنولوژی بیشتر در محیط هایی که نیاز به مراقبت بیشتری دارند ضروری است. همچنین در دوربین های مجهز به این فناوری ما شاهد وجود سیستم های ضد تابش نیز می باشیم. وجود این فناوری در دوربین این امکان را می دهد تا آلارم های اشتباه تولید شده در دستگاه به حداقل میزان خود برسد و در نتیجه کسب اطلاعات برای کاربران راحت تر شود.

تکنولوژی color vu در دوربین های هایک ویژن برای چه کاربردی مناسب تر است

تکنولوژی color vu در دوربین های مداربسته هایک ویژن قابل کاربرد در مناطق مختلفی است که نیاز به نظارت و مراقبت بیشتری دارند. انبارها، فروشگاه ها، ساختمان های مسکونی لوکس، مکان های تجاری کوچک و همچنین هتل ها، مهمانپذیرها و کارخانه ها بخشی از این مناطق می باشند که نیاز به مراقبت بیشتری دارند. از مزایای استفاده از دوربین های مداربسته حاوی تکنولوژی color vu این است که این دوربین ها عملکرد قابل توجهی در فضاهایی با نور کم و تاریک دارند. همچنین شما قادر به مشاهده جزئیات بیشتری در تصاویر ضبط شده توسط این دوربین ها خواهید بود. نوری که توسط دوربین های مداربسته color vu در شرایط تاریکی ساطع می گردد دارای شرایطی نرمال و متعادل می باشد. این امر یکی از دلایل اصلی وضوح تصاویر توسط این دوربین ها می باشد.

مزایای استفاده از تکنولوژی AcuSense و Color vu در دوربین های مداربسته

ادغام این دو فناوری در دوربین های Easy IP 4.0 هایک ویژن باعث شده است تا وضوح تصاویر در ساعات تاریکی شب بسیار بالا برود. همانگونه که بیان شد در فناوری  AcuSense  از تکنولوژی هوش مصنوعی و یا Deep learning استفاده شده است. این مزیت قابل بهره برداری در انواع کسب و کارهای کوچک و در نهایت کمک موثری برای رونق آنها می باشد. از دیگر مزایای کاربرد این تکنولوژی ها در دوربین های مداربسته هایک ویژن این امر می باشد که دوربین با شناسایی حرکت های مشکوک به صورت کاملا هوشمندانه اقدام به استفاده از آلارم های صوتی می نماید و وقوع جرم را برای مجرمین سخت و غیر ممکن می نماید. استفاده از این دوربین ها همچنین می تواند به میزان بسیار زیادی هزینه های پرسنلی مرکز شما را کاهش دهد.

وجود این دوربین ها به نحو احسن می تواند نیاز های مراقبتی در کسب و کارهای کوچک را پوشش دهد. شما با استفاده از این فناوری می توانید از ورود غیرقانونی افراد به ملکتان ممانعت نمایید. همچنین با وجود فناوری تشخیص پلاک خودرو در این دوربین ها قادر به تشخیص خودروهای مشکوک می باشید. از دیگر امتیازات کاربرد این دوربین های مداربسته توانایی تشخیص چهره در آنها می باشد. این امر می تواند به شما در مدیریت کسب و کارهای کوچک بسیار کمک نماید. شما با کمک این فناوری می توانید به طور دقیق بر حضور افراد در مرکز حساس موجود در ملک خود نظارت نمایید و در صورت وقوع جرم اقدام نمایید.

حفظ امنیت محیط با استفاده از دوربین های Easy IP 4.0 هایک ویژن

 استفاده از دوربین های Easy IP 4.0 هایک ویژن راهکاری اصولی و مقرون به صرفه در حفظ امنیت کسب و کارهای کوچک و متوسط می باشد. مدیران و دست اندرکاران کمپانی هایک ویژن همواره تلاش نموده اند تا کیفیت و تکنولوژی بیشتری را در محصولات خود وارد نمایند. ارائه امکانات نظارتی باکیفیت مانند وضوح تصاویر، توانایی دید در شب، آلارم های صوتی همگی بخشی از امکانات به کار رفته در این دوربین ها می باشد. یکی از اهدافی که توسط این شرکت دنبال می شود اختصاص 7-8 درصدی درآمد شرکت برای امور تحقیقاتی می باشد. این عمل به رشد و توسعه محصولات تولید شده در کمپانی هایک ویژن کمک شایانی نموده است. دوربین های Easy IP 4.0 هایک ویژن نیز بخشی کوچکی از محصولات تولید شده توسط این کمپانی می باشند. تمام امکانات طراحی شده در این دوربین ها تنها بخشی از اهداف تحقیقاتی این شرکت می باشد. استفاده از این فناوری به حفظ بیشتر امنیت در فضاهای محدود بسیار کمک می نماید.