چیپ تصویر DIS در دوربین مداربسته یک مورد کاربردی در دوربین های مداربسته است، این قابلیت سبب از بین بردن یا کم کردن لرزش های حاصل از عوامل مختلف مانند باد، طوفان و … می شود. گاهی پیش می آید که تصاویر دوربین های مداربسته به دلیل مکان نصبی که دارند در معرض لرزش ها و مشکلاتی در ضبط تصاویر شوند.

چیپ تصویر DIS در دوربین مداربسته چه ویژگی ها و کاربردهایی دارد؟

دوربین های مداربسته به عنوان یکی از بهترین عوامل جلوگیری از خطراتی مانند سرقت محسوب می شوند. در گذشته های دور که دوربین های مداربسته وجود نداشت. مامورین نیروی انتظامی در صورت بروز سرقت فقط از روی شواهدی مانند اثر انگشت، در مورد سارق تحقیق می کردند و در بعضی مواقع تحقیقات بی نتیجه می ماند. حتی ممکن است فردی بر اثر نزاع با دیگری به صورت سهوی یا عمدی اقدام به قتل وی نماید. زمانی که دوربین مداربسته در محل نصب شده باشد، اگر تصویر قاتل ضبط شود دیگر شناسایی قاتل کار چندان مشکلی نخواهد بود. در ادامه این موضوع را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم؛

چیپ تصویر DIS در دوربین مداربسته

چیپ تصویر DIS چگونه عمل می کند؟

دوربین های مداربسته قابلیت های فراوانی دارند. چیپ تصویر DIS در دوربین مداربسته قادر است لرزش ها و نویز های تصویر را با استفاده از فریم خارجی تصویر، اصلاح کرده و یک تصویر واضح تر و با کیفیت تر را ارائه نماید. زمانی که دوربین مداربسته در یک محل در معرض نویز و لرزش باشد؛ مانند درب های ورودی فروشگاه ها و یا مناطقی که هیچ گونه محافظی برای دوربین قابل نصب نیست نصب می گردد.

بر اثر وزش باد، باران های شدید، عبور ماشین در سرعت بالا و یا شرایط مختلفی که سبب می شود، تا دوربین دچار لرزش هایی شود. اگر قابلیت چیپ تصویر DIS در دوربین مداربسته وجود نداشته باشد. تصاویر ضبط شده بی کیفیت شده و یک تصویر بی کیفیت را به ما ارائه می دهد. در این صورت پس از آنکه تصویر توسط دوربین ضبط شد. ابتدا دوربین با کمک یک فریم تصویر را ویرایش کرده و یک تصویر واضح و مشخص را به ما ارائه می دهد.

چیپ تصویر DIS چگونه عمل می کند؟

مزایای استفاده از چیپ تصویر DIS

دوربین های مداربسته قابلیت های زیادی دارند که می توانند تصاویر را در زمان ها و شرایط مختلفی ضبط، ویرایش و ارائه نمایند. در این مقاله نیز قابلیت چیپ تصویر DIS در دوربین مداربسته را به شما معرفی و وظیفه آن را توضیح می دهیم. در ادامه مزایای این این قابلیت را با هم بررسی می کنیم؛

تصویر باکیفیت بالا: زمانی که از کیفیت بالا در یک دوربین سخن می گوییم. منظورمان این است که دوربین پس از ضبط و اصلاح تصویر بتواند یک تصویر با کیفیت بالا را ارائه نماید. منظور از اصلاح و ارائه تصویر باکیفیت بالا این نیست که تصاویر را مانند فتوشاپ دستکاری نماید، و برخی جزئیات را حذف و یا اضافه کند. بلکه منظور این است که همان تصویر را آنقدر ویرایش کند و کیفیت آن را بالا ببرد، تا در صورتی که نیاز به زوم کردن تصویر باشد کیفیت آن چندان پایین نیاید.

حذف نویز، تکانه و لرزش: گاهی عوامل مختلف مانند تاریکی زیاد شب و یا روشنای زیاد روز سبب ایجاد نویز در تصاویر می شود. همچنین مکان نصب دوربین ممکن است به گونه ای باشد که وزش باد و یا بارانی شدید دوربین را دچار تکان های شدید و لرزش هایی بنماید، که در زمان ضبط تصویر وضوح آن دچار مشکل شود. قابلیت چیپ تصویر DIS در دوربین مداربسته تصویر دریافتی را تا حد امکان اصلاح می کند.

اصلاح به معنی این نیست که چیزی را از تصویر کم و یا بدان اضافه کند. منظور این است که اگر به هر دلیلی امکان این که سایه ای در تصویر ایجاد شود یا تصویر بر اثر لرزش دچار اختلال شود. دوربین بتواند این مشکل را برطرف نماید و در خروجی یک تصویر بدون مشکل را به ما ارائه کند.

ارتقاء رویت جزئیات تصویر: یکی از مسائلی که در دوربین های مداربسته بسیار مهم می باشد این است که تمامی جزئیات تصاویر باید مشخص باشد. در صورتی که نیاز باشد که بزرگنمایی صورت پذیرد امکان تشخیص و شناسایی تصویر وجود داشته باشد. با یک مثال این موضوع را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم؛ فرض کنید که یک باند اقدام به سرقت مسلحانه از یک بانک بنمایند. در این حین علاوه بر سرقت اموال بانک چند نفر از افراد نیز کشته شوند.

کشته شدن اشخاص توسط افرادی که به دور از محل نصب دوربین هستند صورت پذیرد. در این صورت زمانی که دوربین ها توسط مامورین نیروی انتظامی مورد بررسی قرار گیرند، نیاز است که تصویر تا حدی بزرگ شود که تصویر شخص و نوع صلاح وی قابل تشخیص باشد. قابلیت چیپ تصویر DIS در دوربین مداربسته حدالامکان تصویر را ویرایش می کند. این قابلیت کیفیت تصویر را به حدی بالا ببرد که جزئیات تصویر به خوبی قابل تشخیص باشد.

مزایای چیپ تصویر DIS در دوربین مداربسته

معیارهای انتخاب دوربین مداربسته

برندهای مختلفی در جهان هستند که در کار تولید دوربین های مداربسته با قابلیت ها و امکانات مختلف می باشند. معیار های مختلفی به غیر از چیپ تصویر DIS در دوربین مداربسته برای انتخاب دوربین مداربسته وجود دارد که در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم؛

معیارهای انتخاب دوربین مداربسته

انتخاب برندهای معتبر

برندهای معتبر بسیاری در جهان وجود دارند. اولین کاری که باید انجام دهید این است که برندهای معتبر را شناسایی کنید. هایک ویژن و داهوا دو برند معتبر چینی هستند. این دو به دلیل قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فردی که دارند جزء بهترین ها هستند.

با دوربین چه چیزی را می خواهید ببینید؟

دوربینی مناسب شما است که نیاز و هدف مورد نظر شما را برآورده سازد؛ برای مثال اگر شما یک فروشگاه بزرگ زنجیره ای فروش مواد غذایی دارید. اگر می خواهید داخل و خارج از فروشگاه را تحت سلطه خود داشته باشید. باید چند دوربین برای محل های مختلف و زوایای دید مختلف انتخاب نمایید.

انتخاب اندازه لنز

لنز دوربین یکی از اساسی ترین بخش های دوربین مداربسته است. دوربین های مداربسته در اندازه های متنوع می باشند و دارای لنزهایی با اندازه های مختلف هستند. برخی لنزها، تنها محدوده رو به روی خود را تحت پوشش قرار می دهند و زوایای سمت چپ و راست از دید آن ها مخفی است. شما باید زوایای دید دوربین را مشخص نمایید، آن وقت است که اندازه لنز شما مشخص می شود.

ذخیره سازی و داده ها

دوربین های مداربسته از طریق اینترنت به مقصد مورد نظر شما مانند محل کسب و کارتان متصل می شوند. اطلاعات از دوربین ها دریافت شده و به محل ذخیره سازی دستگاه شما منتقل می شود. هرقدر که کیفیت ضبط تصاویر بالاتر باشد به محل ذخیره سازی بیشتری نیاز دارید.

انتخاب دوربینی مناسب شما

پس از بررسی هایی که قبلا ذکر شد شما باید دوربین مورد نظر خود را انتخاب نمایید. دوربین های هایک ویژن در انواع مختلف HD و  آنالوگ هستند. دوربین های آنالوگ کیفیت تصویر چندان بالایی ندارند. دوربین های HD  دارای قابلیت ها و رزولوشن بسیار خوبی هستند.

تعیین موقعیت دوربین

تعیین محل قرارگیری دوربین ها بسیار مهم است. تمامی بخش ها و محل هایی که نیاز است دوربین مداربسته در آن ها نصب شود مهم هستند. از طرفی محل نصب دوربین در هر مکانی بستگی به خود آن محل دارد. برای نمونه محل قرارگیری دوربین های مداربسته بانک ها با محل نصب دوربین مداربسته مراکز خرید متفاوت است.

تمامی نقاط و مکان هایی را که می خواهید برای آن ها دوربین نصب کنید مورد بررسی قرار دهید. در جاهای حساس و خلوت که امکان وقوع سرقت بالاست از دوربینی با لنز بزرگ که تمامی محدوده را تحت پوشش قرار دهد استفاده کنید.

برآورد هزینه ها

خرید دوربین مداربسته از برندهای معتبر شاید چندان گران نباشد، اما به هر حال باید هزینه هایی را که لازم است برای خرید دوربین، کابل و … بپردازید برآورد نمایید. حتما سعی کنید برندهای معتبر را خریداری کنید.

مشورت با کارشناس

کارشناس چه به صورت حضوری و چه به صورت تلفنی و آنلاین به سوالات شما پاسخ می دهد. قبل از آنکه اقدام به خرید نمایید، بهتر است از یک کارشناس بخواهید شما را راهنمایی کند و برندهای معتبر را به شما پیشنهاد بدهد. استفاده از مطالب موجود در سایت های اینترنتی نیز می تواند به شما در انتخاب دوربین مداربسته خوب کمک کند.

برای انتخاب دوربین مداربسته چه باید بکنیم؟