درحقیتقت دوربین مداربسته هایک ویژن انتخابی مناسب برای امنیت پارکینگ ها می باشد.

پارکینگ ها یکی از مهم ترین بخش های مراکز خرید، فروشگاه های بزرگ، سازمان ها و ادارات دولتی، شرکت های بزرگ خصوصی، بیمارستان ها و غیره هستند. مخاطبان این نوع مراکز با استفاده از پارکینگ ها می توانند از ایمنی وسایل نقلیه خود مطمئن باشند و البته همین ایجاد امنیت، به وجود آورنده مسئولیت هایی برای مدیران و صاحبان این مراکز می شود. به همین سبب تلاش می کنند تا به شیوه های مختلف از امنیت پارکینگ و در نتیجه جلب رضایت مشتریان خود مطمئن شوند.

استفاده از دوربین مداربسته هایک ویژن یکی از مهم ترین شیوه های موجود است. این نوع دوربین ها دارای قابلیت های متعددی هستند که به مدیران و مسئولین این پارکینگ ها توانایی کنترل و مدیریت وضعیت و نظارت بر رفت و آمد اتومبیل ها و اشخاص را می دهند.

دوربین مداربسته هایک ویژن

ویژگی های دوربین مداربسته مناسب برای امنیت پارکینگ

واقعیت این است که پارکینگ ها معمولا فضاهایی سربسته و نسبتا تاریک هستند. به همین دلیل مهم ترین ویژگی هر دوربین مداربسته ای که در این محل به کار می رود، داشتن کیفیت تصویر عالی در محیط تاریک است. شرکت هایک ویژن در این زمینه به صورت قدرتمندی وارد میدان شده است. محصولات این شرکت به گونه ای طراحی شده اند که می توانند به راحتی در فضاهای تاریک و دارای نور کم، تصاویر را با وضوح بالا ثبت و ضبط کنند. این امر به خاطر برخورداری این دوربین ها از قابلیت BLC می باشد. با استفاده از این قابلیت دوربین مداربسته هایک ویژن توانایی ثبت و ضبط تصاویر و پلاک ماشین ها را به صورت کاملا واضح دارد.

دوربین مداربسته هایک ویژن انتخابی مناسب برای امنیت پارکینگ ها می باشد. یکی دیگر از قابلیت های دوربین های مداربسته هایک ویژن، امکان شمردن تعداد اتومبیل های موجود در پارکینگ است. همچنین این دوربین ها دارای رزولوشن بالایی هستند و کیفیت لنز آنها به گونه ای است که می توان همه محیط را به خوبی تحت مدیریت خود داشت.

هایک ویژن انتخابی مناسب برای امنیت پارکینگ ها

نحوه انتخاب دوربین مداربسته

نکته بسیار مهمی که در ابتدای هر کار باید در نظر داشته باشید آن است که قبل از نصب و راه اندازی سیستم مداربسته محافظت از پارکینگ، باید نوع دوربین مداربسته مورد نظر خود را مشخص کنید. بسیار مهم است که بدانید دوربین هایی برای فضای پارکینگ مناسب هستند که از قابلیت هایی مثل ضد ضربه بودن برخوردار باشند. چون افرادی که ممکن است به صورت غیرقانونی وارد پارکینگ شوند، احتمالا سعی می کنند با وارد کردن ضربه به دوربین ها، آنها را از کار بیندازند. از طرف دیگر دوربین ها باید به گونه ای نصب شوند که در فضاهایی با سقف کوتاه نتوان به راحتی به آنها آسیب زد. این امر در مورد پارکینگ هایی صدق می کند که در طبقات پایین ساختمان ها و زیرزمین قرار داشته و معمولا دارای سقف کوتاهی هستند.

یادتان باشد دوربین مداربسته هایک ویژن دارای قدرت و توانایی دید در شب و وضوح تصویر در محیط های تاریک و کم نور است. این نکته در انتخاب نوع دوربین مناسب برای فضای مورد نظر اهمیت فوق العاده ای دارد. ضمن اینکه  دوربین های هایک ویژن دارای قابلیت تشخیص رفتارهای نفوذ به صورت هوشمند می باشند. به این ترتیب می توانند به صورت کاملا خودکار به کارکنان بخش امنیتی در این مورد هشدار دهند.

انواع دوربین مداربسته هایک ویژن مناسب فضای پارکینگ ها

یکی از انواع دوربین مداربسته هایک ویژن که می توان از آن برای حفظ امنیت پارکینگ ها استفاده کرد، دوربین چند سنسوره این شرکت می باشد. این دوربین به گونه ای طراحی شده است که بین 4 تا 8 سنسور تصویر دارد و تصاویری که ثبت و ضبط می کنند به صورت پانورامیک 180 تا 360 درجه باشند.

دوربین های دارک فایتر نیز یکی دیگر از انواع دوربین های هایک ویژن هستند که می توان از آنها در فضاهای تاریک و کم نور پارکینگ ها استفاده کرد. این دوربین ها در هر فضا و مکانی تصاویر کاملا با کیفیت و با رنگ های واقعی را ثبت و ضبط می کنند.

نوعی دیگر از دوربین مداربسته هایک ویژن، دوربین ANPR است. این دوربین مناسب ورودی پارکینگ هایی است که تردد در آنها بسیار زیاد است و حتی امکان ایجاد اختلال در ورود و خروج نیز وجود دارد. این دوربین ها پلاک ها را به خوبی تشخیص می دهند و می توانند تعداد اتومبیل ها را به صورت خودکار ثبت و ضبط کنند. این نوع دوربین ها حتی می توانند نوع وسایل نقلیه موجود در پارکینگ ها را نیز تشخیص دهند.

همچنین می توان از دوربین مداربسته هایک ویژن با قابلیت WDR در قسمت ورودی و خروجی پارکینگ استفاده کرد. قابلیت WDR موجب ایجاد تعادل در نور فضای داخلی و خارجی می شود. به این ترتیب هنگام ورود یا خروج اتومبیل، نور مستقیم خورشید باعث تیره شدن تصاویر نخواهد شد.

اگر امنیت فضای اطراف پارکینگ نیز دارای اهمیت زیادی باشد، به راحتی می توان از دوربین مداربسته هایک ویژن مدل Dark Fighter PTZ استفاده کرد. این دوربین دارای رزولوشن فول HD 1080p می باشد. ضمن اینکه از قابلیت زوم اپتیکال 23x نیز بهره مند است. دقت داشته باشید که این دوربین مداربسته دارای فناوری ردیابی هوشمند بوده و می تواند هر نوع تخلف یا اتفاق را به صورت کامل و با جزییات ثبت و ضبط کند.

انواع دوربین مداربسته هایک ویژن مناسب فضای پارکینگ ها

سایر گزینه ها

یکی از مهم ترین بخش های هر پارکینگ که باید به خوبی از آن محافظت شود، اتاق نگهبانی به صورت خاص و بخش حراست به صورت کلی است. این بخش ها، گرچه وظیفه اصلی محافظت و نظارت بر پارکینگ ها را بر عهده دارند، اما همواره امکان وقوع اتفاقات مختلف در آنها وجود دارد. برای این قسمت می توان از دوربین مداربسته Fish Eye HD هایک ویژن استفاده کرد. این دوربین طراحی کاملا منحصر به فردی داشته و می تواند تصاویر واید باکیفیتی را از محیط مورد نظر ارائه کند.

نکته مهم آن است که اگر سیستم کابل کشی پارکینگ مورد نظر قدیمی باشد و به خاطر هزینه ها و یا وقت گیر بودن تعویض کابل ها، مسئولین پارکینگ بخواهند همچنان از کابل های قدیمی استفاده کنند، باز هم می توان از سیستم دوربین مداربسته هایک ویژن استفاده کرد. در چنین حالتی دوربین های مدل Turbo HD و یا دوربین های HDTVI بهترین گزینه ها هستند.

همچنین دوربین های HD مداربسته شبکه نیز وجود دارند که درون وسیله نقلیه و یا خارج از آن نصب و راه اندازی می شوند. این دوربین ها نیاز به یک دستگاه ضبط 4 کاناله و یا 8 کاناله دارند.

مدیریت تصاویر و دوربین

واقعیت این است که از هر نوع دوربین مداربسته هایک ویژن که برای حفظ امنیت پارکینگ ها استفاده شود، همیشه به یک پلتفرم مدیریت نیاز است. پلتفرم Hik Central برای این کار طراحی شده است. این پلتفرم تصاویری که از طریق دوربین ثبت و ضبط می شوند را مدیریت و کنترل می کند. ضمن اینکه وظیفه پخش تصاویر و یا نمایش زنده آنها را نیز بر عهده دارد.

از طرف دیگر، نرم افزار اختصاصی هایک ویژن، یعنی نرم افزار iVMS-5200 برای مدیریت نرم افزاری تصاویر طراحی شده است. این نرم افزار که در مرکز مدیریت سیستم های دوربین مداربسته قرار می گیرد دارای قابلیت های متعددی است. از میان این قابلیت ها می توان به پخش تصاویر به صورت زنده، ردیابی سوژه، سیستم هشدار، تجزیه و تحلیل VCA و غیره اشاره کرد.

مدیریت تصاویر و دوربین

سخن آخر

استفاده از دوربین مداربسته هایک ویژن می تواند به امنیت پارکینگ ساختمان های مهم، ادارات، بیمارستان ها، هتل ها، مراکز خرید و غیره کمک کند. ضمن اینکه به کار گرفتن این نوع سیستم ها موجب افزایش اعتماد بازدیدکنندگان و مشتریان این پارکینگ ها می شود. می توان در هر قسمت از پارکینگ بنا به نیاز از دوربین های مداربسته مناسب استفاده کرد. نکته مهمی که البته نباید فراموش کرد استفاده از باتری های پشتیبان است. در چنین حالتی اگر برق پارکینگ قطع شود، دوربین همچنان به وظیفه خود ادامه داده و به ضبط تصاویر می پردازد. ضمن اینکه بهتر است پارکینگ های بزرگ و پر تردد از سیستم برق اضطراری برخوردار باشند.

همچنین به یاد داشته باشید که با وجود ارسال تصاویر به مرکز مدیریت دوربین ها، می توان با استفاده از یک کارت حافظه، تصاویر را به صورت جداگانه ثبت و ضبط کرد.