هایک ویژن بهتر است یا داهوا؟ این سوال برای اغلب کسانی که در حال انتخاب دوربین مدار بسته هستند پیش می آید. هایک ویژن و داهوا هر دو از برندهای مطرح و نام آشنا موجود در بازار هستند. به همین دلیل بررسی این دو برند پیچیدگی های خاص خود را دارد. می توان گفت اغلب کاربران برای انتخاب یکی از این نوع دوربین ها دچار تردید می شوند. زیرا محصولات این دو شرکت معتبر خصوصیات مشابهی دارند. در این مقاله سعی داریم به بررسی خصوصیات این دو نوع دوربین مدار بسته بپردازیم. در اینصورت انتخاب نوع دوربین مدار بسته برای کاربران راحت تر خواهد بود.

معرفی شرکت هایک ویژن

شرکت هایک ویژن یکی از برندهای معتبر و مطرح تولید کنندگان سیستم های امنیتی و دوربین مدار بسته به حساب می آید. شرکت هایک ویژن با دارا بودن 17 سال سابقه درخشان در زمینه تولید انواع دوربین مدار بسته توانسته است سهم بزرگی از بازار را به خود اختصاص دهد. اغلب کشورهای دنیا از قبیل ایالات متحده آمریکا، اسپانیا، هند، ایرلند و کره جنوبی مصرف کننده دوربین هایک ویژن هستند. از اینرو شرکت هایک ویژن با ارائه خدمات متنوع و ویژه سعی در جلب رضایت مصرف کنندگان خود دارد.

هایک ویژن بهتر است یا داهوا؟

معرفی شرکت داهوا

هایک ویژن بهتر است یا داهوا؟ قبل از پاسخ دادن به این سوال مهم بد نیست با شرکت داهوا بیشتر آشنا شویم. شرکت داهوا یکی از شرکت های برجسته و معروف در زمینه تولید سخت افزار و نرم افزارهای امنیتی است. این شرکت معتبر در سال 2001 تاسیس شده و از سابقه طولانی در زمینه تولید انواع دوربین مدار بسته برخوردار می باشد. بد نیست بدانید که شرکت داهوا یکی از اولین شرکت هایی بود که توانست دی وی آر 8 کاناله را در چین تولید کند. محصولات تولیدی شرکت داهوا از کیفیت و دوام بالایی برخوردار هستند.

از نظر میزان فروش جهانی هایک ویژن بهتر است یا داهوا؟

برای انتخاب نوع دوربین مدار بسته باید به این سوال مهم پاسخ دهیم. هایک ویژن بهتر است یا داهوا؟ برای پاسخ به این سوال باید هر دو برند را از نظر میزان فروش جهانی با یکدیگر مقایسه کنیم. بهتر است بدانید که برند داهوا و هایک ویژن هر دو جزء پرفروش ترین برندهای دنیا به حساب می آیند. برند هایک ویژن توانست در سال 2017 با فروش 4.371 میلیون دلار رتبه 1 بازار جهانی را کسب کند. اما برند داهوا با فروش 2.680 میلیون دلار رتبه 2 فروش جهانی را به خود اختصاص داد. می توان گفت برند هایک ویژن در برخی از محصولات و خدمات کیفیت بالاتری نسبت به برند داهوا دارد.

برند هایک ویژن یکی از ممتازترین شرکت ها در فروش دوربین های IP پیشتاز است. این شرکت معتبر توانست 17 درصد از سهم فروش بازار جهانی را در سال 2017 از آن خود کند. در حالیکه این رقم برای شرکت داهوا 5/5 درصد تخمین زده شده است. با مقایسه هر دو برند راحت تر می توان نوع دوربین مدار بسته را انتخاب کرد.

انتخاب نوع دوربین مدار بسته

از نظر کیفیت ساخت هایک ویژن بهتر است یا داهوا؟

 کیفیت ساخت انواع مختلف دوربین مدار بسته متفاوت است. برای انتخاب دوربین مدار بسته باید از کیفیت ساخت آن مطمئن شد. کیفیت محصولات ارائه شده توسط هر دو برند زبان زد خاص و عام است. می توان گفت تولید محصولات هایک ویژن و داهوا سبب تغییر نگرش جهانی نسبت به محصولات چینی در بازار شد. از نظر کیفیت ساخت می توان گفت که دو برند تقریبا مشابه یکدیگر هستند. اما کیفیت ساخت دوربین و کیفیت تصویر در برند هایک ویژن 15 الی 20 درصد بیشتر از برند داهوا است. افرادی که نسبت به کیفیت دوربین های مدار بسته حساسیت بالایی دارند می توانند محصولات هایک ویژن را انتخاب کنند. مقایسه دو برند از نظر کیفیت ساخت انتخاب نوع دوربین مدار بسته را آسان تر خواهد کرد.

از نظر رزومه کاری هایک ویژن بهتر است یا داهوا؟

هایک ویژن بهتر است یا داهوا؟ برای پاسخ به این سوال بد نیست هر دو برند را از نظر رزومه کاری مورد بررسی قرار دهیم. با توجه به اینکه هایک ویژن فروش تقریبا دو برابری نسبت به داهوا دارد، رزومه کاری آن نسبت به برند داهوا قوی تر می باشد. می توان گفت دوربین های برند هایک ویژن در بیشتر مناطق جهان نصب شده اند. همچنین از دوربین های برند هایک ویژن برای مکان های با امنیت بالا استفاده می شود. با توجه به رزومه کاری هر دو برند انتخاب نوع دوربین مدار بسته راحت تر و آسان تر انجام خواهد شد.

از نظر قیمت هایک ویژن بهتر است یا داهوا؟

انتخاب نوع دوربین مدار بسته با توجه به اینکه هایک ویژن بهتر است یا داهوا؟ یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب نوع دوربین مدار بسته قیمت آن است. با توجه به اینکه کیفیت محصولات برند هایک ویژن بیشتر از برند داهوا می باشد. می توان گفت قیمت دوربین های مدار بسته هایک ویژن نسبت به داهوا گران تر است. البته محصولات هایک ویژن تنها 10 الی 20 درصد نسبت به محصولات داهوا گران تر هستند. بنابراین افرادی که قیمت دوربین مدار بسته برای آن ها اهمیت دارد می توانند دوربین های داهوا را انتخاب کنند. افرادی که کیفیت دوربین مدار بسته برای آن ها اولویت دارد باید به سراغ محصولات هایک ویژن بروند.

هایک ویژن

انتخاب نوع دوربین مدار بسته براساس کیفیت تصویر

یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب نوع دوربین مدار بسته کیفیت تصویر دوربین است.  می توان گفت کیفیت تصویر مهم ترین نکته قبل از خرید دوربین مدار بسته است. کیفیت تصویر دوربین های هایک ویژن بهتر از دوربین های داهوا می باشد. به عبارت دیگر افرادی که می خواهند در تصاویر جزئیات بیشتری داشته باشند باید برند هایک ویژن را انتخاب کنند. این در حالی است که تصاویر در دوربین های مدار بسته داهوا تار به نظر می رسند.

هایک ویژن بهتر است یا داهوا؟ برای پاسخ به این سوال باید با دقت بیشتری به بررسی هر دو برند بپردازیم. تعداد پیکسل در دوربین های مداربسته هایک ویژن و داهوا بایکدیگر متفاوت است. تعداد پیکسل در دوربین های هایک ویژن بالاتر می باشد. مقایسه برند داهوا و هایک ویژن به شما کمک خواهد کرد تا در انتخاب نوع دوربین مدار بسته مرتکب هیچ اشتباهی نشوید.

تفاوت دوربین مدار بسته داهوا و هایک ویژن از نظر کابل کشی

انتخاب نوع دوربین مدار بسته کار چندان راحتی نیست. همچنین باید تمامی تفاوت های دو برند مورد بررسی قرار گیرند. این دو نوع دوربین مدار بسته از نظر کابل کشی با یکدیگر متفاوت هستند. تکنولوژی بکار رفته در ساخت دوربین مدار بسته هایک ویژن آنالوگ است. بنابراین این نوع دوربین مدار بسته کابل کشی فراوان و پیچیده ای دارد. در اینصورت برای راه اندازی سیستم مدار بسته توربو اچ دی نیازی به کابل کشی نخواهید داشت.

داهوا

دوربین های مدار بسته داهوا به صورت آنالوگ کابل کشی می شوند. در اینصورت امکان تغییر موقعیت دوربین مدار بسته به راحتی قابل انجام نیست. در نظر داشته باشید که نصب دوربین های مدار بسته هایک ویژن و داهوا به تخصص و مهارت کافی نیاز دارد. شما باید در صورت نیاز از مجریان متخصص برای نصب دوربین استفاده کنید.

مقایسه دوربین داهوا و هایک ویژن از نظر امکان توقف سرقت

هایک ویژن بهتر است یا داهوا؟ یکی از نکات بسیار مهم موقع خرید دوربین مدار بسته متوقف ساختن روند سرقت از طریق ضبط تمامی تصاویر توسط دوربین مدار بسته است. هر دو نوع دوربین مدار بسته قادر هستند به هنگام وقوع جرم تمامی تصاویر را به خوبی ثبت کنند. برای ساخت دوربین های مدار بسته هایک ویژن از تلفیق دو تکنولوژی آنالوگ و آی پی استفاده شده است. کیفیت بالای دوربین های هایک ویژن به دلیل استفاده از این دو تکنولوژی در ساخت آن می باشد. در حالیکه برای ساخت دوربین های داهوا از تکنولوژی HD استفاده می شود. شما با مقایسه ویژگی های دوربین هایک ویژن و داهوا انتخاب نوع دوربین مدار بسته را با دقت بیشتری انجام خواهید داد.