اگر قصد افزایش امنیت محیط ها و مراکز صنعتی خود را داشته باشید، احتمالا استفاده از راهکارهای امنیتی هایک ویژن برای مراکز صنعتی بهترین گزینه ای است که در اختیار دارید. این راهکارها شامل مراقبت از محیط ها و قسمت های گوناگون، نظارت هوشمند برای عبور و مرور خودروها و به کار گرفتن انواع سیستم های هوشمند هشدار می باشد.

آشنایی با راهکارهای امنیتی هایک ویژن برای مراکز صنعتی

به طور کلی می توان گفت هایک ویژن با ارائه راهکارهای امنیتی خود، یکی از قابل اعتمادترین و انعطاف پذیرترین پلتفرم های ویدئویی امنیتی و نظارتی را برای مراکز صنعتی ایجاد کرده است.

آشنایی با راهکارهای امنیتی هایک ویژن برای مراکز صنعتی

راهکارهای امنیتی برای مدیریت درب های ورودی مراکز صنعتی

واقعیت این است که برای درب های ورودی مراکز صنعتی می توان از بهترین راهکارهای امنیتی هایک ویژن استفاده کرد. این راهکارها شامل دوربین های هوشمندی هستند که توانایی کنترل عبور و مرور اتومبیل ها و شناسایی رنگ و پلاک آنها را دارند. در این راهکار از دوربین های بولت IR و دوربین های مداربسته LPR استفاده می شود.

نکته مهمی که در مورد این راهکارهای امنیتی باید در نظر داشته باشید، آن است که این دوربین ها به گونه ای طراحی شده اند که می توان از آنها در محیط های روباز نیز استفاده کرد. همچنین این دوربین های مداربسته هایک ویژن سازگار با محیط کم نور طراحی شده اند و بنابراین از فناوری به کار گرفتن منبع نوری جبران کننده نیز بهره مند هستند. دقت کنید که دوربین های LPR توانایی شناسایی پلاک خودرو را نیز دارند.

راهکارهایی برای مدیریت محوطه اطراف مراکز صنعتی

جالب است بدانید که هایک ویژن به محوطه اطراف مراکز صنعتی نیز توجه کرده و راهکارهای امنیتی مناسبی را برای آنها در نظر گرفته است. می توانید برای اینکه امنیت محیط پیرامون مراکز صنعتی را تامین کنید از محصولات HD هایک ویژن استفاده کنید. هر کدام از این محصولات که دارای رزولوشن 4K باشند، برای این کار مناسب هستند. البته دقت کنید که قدرت برد IR این دوربین های مداربسته تا فاصله 200 متری باشد. به این ترتیب خیالتان از بابت محافظت از محوطه اطراف راحت خواهد بود.

نظارت بر پارکینگ و مدیریت آن

واقعیت این است که معمولا پارکینگ ها، مخصوصا اگر از نوع سربسته باشند، تبدیل به یکی از مهم ترین و اصلی ترین دغدغه های مدیریتی در مراکز صنعتی و غیر صنعتی می شوند. هرچند با کمک راهکارهای مدیریتی و امنیتی هایک ویژن می توان تا حد زیادی از بابت پارکینگ ها نیز احساس آرامش و آسایش داشت.

راهکارهای امنیتی هایک ویژن

هایک ویژن دوربین های اسپید دام OUTDOOR خود را به عنوان مناسب ترین راهکارهای امنیتی خود برای پارکینگ ها پیشنهاد می کند. این دوربین ها دارای توانایی زوم اپتیکال 23X هستند. ضمن این که از فناوری ردیابی هوشمند نیز برخوردار می باشند. دقت داشته باشید که در صورت کم نور بودن محیط پارکینگ در هنگام شب، نباید نگران باشید. چون دوربین های اسپید دام هایک ویژن با محیط های کم نور نیز کاملا سازگار می باشند. برد نور مادون قرمز IR در این دوربین ها بسیار مناسب بوده و موجب می شود این دوربین ها تبدیل به بهترین گزینه ها برای حفظ امنیت پارکینگ ها شوند.

البته در هر مرکز صنعتی، مکان ها و محوطه هایی هستند که به دلایلی ورود به آنجا و یا پارک در آن محوطه ممنوع می باشد. در چنین حالتی، مخصوصا با توجه به وسعت این نوع مراکز بهتر است برای مدیریت این مکان ها نیز از راهکارهای امنیتی هایک ویژن استفاده کرد. دوربین های دام این برند که دارای قابلیت IR باشند، از جمله گزینه های مناسب برای این مکان ها می باشند. این دوربین ها با محیط های کم نور کاملا سازگار بوده و دارای قابلیت های متعدد دیگری هم می باشند. مثلا معمولا به صورت هوشمند می توانند نفوذ به محوطه را تشخیص داده و در صورت ورود اتومبیل ها به منطقه ممنوعه زنگ هشدار را برای مسئولین قسمت مورد نظر به صدا درآورند.

محافظت و مراقبت از تاسیسات مراکز صنعتی

جالب است بدانید که با استفاده از راهکارهای امنیتی هایک ویژن می توان به راحتی از تاسیسات مراکز صنعتی مراقبت و حفاظت کرد. کافی است پلتفرم یکپارچه هایک سنترال را راه اندازی کنید. به این ترتیب با استفاده از دستگاه های پیشرفته و به روز NVR امکان کنترل و محافظت از تاسیسات را خواهید داشت. دقت داشته باشید که سیستم آلارم این پلتفرم بسیار قدرتمند می باشد. همچنین این پلتفرم با استفاده از دستگاه های NVR به راحتی به تجزیه و تحلیل هوشمند تصاویر ویدئویی می پردازد.

پوشش محیط مورد نظر با استفاده از یک دوربین

بد نیست بدانید که اگر قصد داشته باشید فقط با استفاده از یک دوربین همه زوایای یک محیط را پوشش دهید، باز هم می توانید از راهکارهای امنیتی هایک ویژن بهره بگیرید. دوربین های مداربسته فیش آی این برند حتی قابلیت پوشش نقاط کور را نیز دارد. این محصول در 4 رزولوشن 3، 4، 6 و 12 مگاپیکسلی به بازار عرضه شده است. سیستم نرم افزاری به کار رفته برای آن از نوع de – warping است. این سیستم برای این طراحی شده است که بتواند با اثرات نویزی مقابله کند که به خاطر لنز دوربین آی فیش به وجود می آید. به این ترتیب می تواند پرسپکتیو مورد نظر را به خوبی تصحیح کند. همچنین در این دوربین از LED های IR استفاده شده است.

پوشش محیط مورد نظر با استفاده از یک دوربین

راهکارهای امنیتی هایک ویژن برای کنترل و مدیریت انبارها

انبارها نیز یکی دیگر از مهم ترین مکان های هر مرکز صنعتی هستند. بنابراین مدیریت و نظارت بر آنها اهمیت ویژه ای دارد. برای اینکه بتوان از امنیت آنها مطمئن شد، دوربین های باکس INDOOR را به عنوان یکی از راهکارهای امنیتی هایک ویژن پیشنهاد می کنیم. این دوربین ها به فناوری دارک فایتر مجهز شده اند که از جمله فناوری های اختصاصی هایک ویژن می باشد.

کیفیت تصاویری که دوربین های مداربسته باکس ارائه می کنند حتی در نور کم نیز بسیار بالا می باشد. لنز به کار رفته برای این نوع دوربین ها از نوع لنزهای HD دیافراگم بزرگ است. در نتیجه تصاویری که به دست می دهند، فاقد وجود هرگونه نویز می باشند.

همانطور که می دانید دوربین های فیش آی معمولا تصاویری 360 درجه را به کاربران خود ارائه می کنند. اما نکته جالبی که باید بدانید آن است که اگر دوربین های مداربسته فیش آی هایک ویژن را با دوربین های اسپید دام ادغام کنید، به تصاویر پانورامیک بسیار باکیفیت دست خواهید یافت. فقط باید توجه داشته باشید که دوربین مداربسته اسپید دام دارای رزولوشن 2 مگاپیکسل باشد.

دوربین های حرارتی

از جمله راهکارهای امنیتی هایک ویژن که اهمیت فوق العاده ای در امنیت محیط های مختلف، از جمله مراکز صنعتی دارد، دوربین های حرارتی است. این نوع دوربین ها می توانند در طیف بصری مشخصی، تفاوت دمایی میان یک شی و محیطی که در اطراف آن دارد را تشخیص داده و تصاویر با کیفیتی را ارائه کنند.

به طور کلی، دوربین مداربسته حرارتی هایک ویژن به گونه ای طراحی شده است که امکان اندازه گرفتن دما برای کاربری های مختلف را داشته باشد. تجهیزات اصلی این نوع دوربین ها شامل دتکتور حرارتی و نوری است. دتکتور نوری به کار رفته در دوربین حرارتی هایک ویژن 2 مگاپیکسل است. همچنین این نوع دوربین دارای یک عدد صفحه نمایش لمسی است. بنابرین کاربران به راحتی می توانند دما را اندازه گرفته و متوجه تغییرات دمایی شوند.

آشنایی با این نوع از راهکارهای امنیتی هایک ویژن نشان می دهد که محصولات این برند هر روز پیشرفته تر می شوند. در واقع این نوع دوربین های حرارتی با هر نوع شرایط محیطی می توانند به خوبی سازگار و هماهنگ شوند. امکان تشخیص اشیایی با دمایی متفاوت از محیط در آنها بسیار دقیق می باشد.

راهکارهای امنیتی هایک ویژن برای کنترل و مدیریت انبارها

سخن آخر

هوشمندسازی محصولات هایک ویژن، این محصولات را تبدیل به سیستم های نظارتی و راهکارهای امنیتی قدرتمندی کرده است. محصولات این شرکت دارای توانایی های متعددی هستند. این توانایی شامل درک حرکات و تشخیص تفاوت دمایی، ثبت تصاویر هوشمند و دقیق، انتقال آن به مرکز ثبت و ذخیره سازی آنها می شود. ضمن اینکه در برخی مدل های هوشمند امکان تجزیه و تحلیل تصاویر به صورت هوشمند نیز وجود دارد.