با ورود دانش در حیطه های امنیتی نیاز به تولید فناوری های نوین بیش از پیش به چشم می آید. کمپانی های بزرگ تولید کننده محصولات امنیتی و دوربین مداربسته دارای اهداف از پیش تعیین شده ای هستند. آنها همواره در تلاش اند تا با ارتقاء دانش فنی در تولیدات خود بازار بزرگ این قبیل محصولات را به خود اختصاص دهند. در طی سال های اخیر فناوری های زیادی به دوربین مداربسته و سیستم های نظارتی افزوده شده است. قابلیت ROI در دوربین مداربسته و سایر ابزار آلات امنیتی یکی از این فناوری ها محسوب می گردد.

معرفی قابلیت ROI در دوربین مداربسته

 در صورتی که بخواهیم قابلیت ROI در دوربین مداربسته را برای شما عزیزان تشریح نماییم ابتدا نیاز است تا با مفهوم کلی این فناوری اندکی آشنایی پیدا کنید. ROI در واقع کوتاه شده مفهوم انگلیسی REGION OF INTEREST می باشد. فناوری ROI در دوربین مداربسته یک ساز و کار نرم افزاری می باشد. این فناوری در دوربین های دارای توانایی اتصال به شبکه یا همان دوربین های IP دیده می شود. این فناوری یکی از کاربردی ترین نرم افزارهایی می باشد که در سیستم های امنیتی اجرا گردیده است. کاربران سیستم امنیتی به وسیله نرم افزار  ROI قادر هستند تا کیفیت تصویر را در قسمت خاصی که برای آنها اهمیت بیشتری دارد افزایش دهند. حتی کاربر با کمک این نرم افزار می تواند سبب کاهش کیفیت در بخش های خاصی که چندان حائز اهمیت نمی باشد گردد.

کاربرد ROI در سیستم های امنیتی

زمانی که با سیستم کار در دوربین مداربسته آشنایی یابید در خواهید یافت که بخشی از تصاویر ارسال شده توسط دوربین در زمان فشرده سازی از دسترس کاربران خارج می گردد. این امر را با کاهش کیفیت در تصاویر ذخیره شده توسط سیستم های امنیتی به وضوح مشاهده می نماییم. در این زمان است که ما به اهمیت فناوری های جدید مانند ROI در دوربین مداربسته پی خواهیم برد. شما به راحتی می توانید از این فناوری برای ارتقاء تصویر در بخش های خاصی از فضای تحت نظارت خود استفاده کنید.

قابلیت ROI در دوربین مداربسته به این شکل است که نقاط خاصی در تصویر توسط کاربر انتخاب می شود. سیستم در تمام طول ضبط، کیفیت تصویر را در این نقاط تعیین شده در سطح بالایی حفظ می نماید. در نهایت ROI از فشرده سازی تصویر در این نقاط جلوگیری می کند. شما با استفاده از فناوری ROI در دوربین مداربسته می توانید کیفیت در تصویر را در سطوح بالا حفظ نمایید. این عمل بدون نیاز به افزایش در وضوح تصویر ثبت شده توسط شما صورت می گیرد. استفاده از این فناوری در مکان ها و یا در کسب و کارهای حساس بسیار مفید می باشد. کاربرد این فناوری برای کاربران می تواند از نظر اقتصادی نیز بسیار ارزشمند باشد.

قابلیت ROI در دوربین مداربسته

انواع کاربردهای موجود برای سیستم های حاوی فناوری ROI

قابلیت ROI در دوربین مداربسته آنچنان قابل توجه می باشد که در سال های اخیر ما شاهد اقبال بیشتر کاربران سیستم های امنیتی نسبت به این فناوری می باشیم. برای استفاده از سیستم های دارای فناوری ROI می توان مثال های بی شماری را قید نمود. اما به طور کلی کاربران سیستم های امنیتی در مراکز خاص مانند ورودی و خروجی های موجود در پارکینگ ها، همچنین در تمام طول مسیر تعریف شده در پارکینگ، غرفه های طراحی شده برای پرداخت های نقدی، ورودی های ساختمان های مسکونی و تجاری، مسیرهای حمل  نقل شهری و یا عوارضی های خارج از شهر و همچنین در فروشگاه ها و ورودی بانک ها و موسسات مالی می تواننند از این فناوری به نحو احسن بهره ببرند.

قابلیت ROI در دوربین مداربسته

انواع فناوری های به کار رفته در نرم افزار ROI در دوربین مداربسته

در فناوری ROI در دوربین مداربسته ما شاهد استفاده از دو نوع تکنولوژی خاص می باشیم. یکی از این فناوری ها تحت عنوان  FIXED REGION یا همان منطقه ثابت و دیگری تحت عنوان DYNAMIC TRACKING یا ردیابی پویا شناخته می شود. هر یک از این فناوری ها دارای امتیازات خاصی می باشند و برای منظور ویژه ای طراحی و تولید گردیده اند.

اولین تکنولوژی که در فناوری ROI در دوربین مداربسته مورد بررسی قرار می گیرد فناوری FIXED REGION یا همان منطقه ثابت می باشد. در صورتی که شما تمایل به استفاده از این فناوری در دوربین مداربسته خود دارید باید از بخش تنظیمات و منوی مربوط به فناوری ROI این بخش را در دوربین مداربسته خود فعال نمایید. این تکنولوژی می تواند به طور همزمان بر روی چهار نقطه خاص در تصویر شما فوکوس نماید. شما در سیستم ROI می توانید میزان رمزگذاری در تصاویر ارسال شده توسط دوربین مداربسته را نیز تنظیم نمایید.

قابلیت ROI در دوربین مداربسته

معرفی فناوری DYNAMIC TRACKING

زمانی که به قابلیت ROI در دوربین مداربسته اشاره نمودیم بر وجود مدل خاصی از فناوری تحت عنوان DYNAMIC TRACKING در تکنولوژی ROI نیز اشاره کردیم. برای فعال نمودن این توانایی در دوربین های خود باید در قسمت منو تنظیمات وارد بخش خاص تشخیص چهره شوید. در آنجا به انتخاب منوی DYNAMIC ANALYSIS بپردازید. این فناوری می تواند برای شما بسیار پر کاربرد باشد.

اولین نکته ای که در زمان استفاده از فناوری ROI همواره باید در نظر داشته باشید این مورد می باشد که به طور معمول فناوری  ROI در دوربین مداربسته از تکنولوژی TRIPLE STREAM پشتیبانی می نماید. این امر برای کاربران سیستم های امنیتی بسیار با اهمیت می باشد. به گونه ای که متصدی دوربین مداربسته می تواند ارزیابی محیط را در چهار نقطه مختلف به صورت همزمان در دوربین مداربسته مدیریت نمایند. امروزه ما شاهد می باشیم که این تکنولوژی از فناوری های تشخیص چهره و کد گذاری های موجود در سیستم های دارای فناوری ROI پشتیبانی می نماید. اما بدون شک در سال های بعد ما شاهد ارتقاء بی نظیر این فناوری ها و پشتیبانی آنها از سایر تکنولوژی های مفید در سیستم های امنیتی خواهیم بود.

قابلیت ROI در دوربین مداربسته

نحوه تعیین قابلیت ROI در دوربین مداربسته

تمام کاربران سیستم های امنیتی به دنبال بهره مندی از مزایای کاربرد این سیستم ها در حفظ و ارتقاء امنیت فضاهای تجاری و مسکونی خویش می باشند. در نتیجه انتخاب بهترین فناوری می تواند آنها را در دستیابی به این هدف بسیار یاری نماید. قابلیت ROI در دوربین مداربسته نیز یکی از همین فناوری ها می باشد که می تواند کاربرد آن برای کاربران سیستم های امنیتی بسیار پر مزیت باشد. کاربر به راحتی قادر است بر اساس روش کاری که در دوربین مداربسته تعیین شده است این فناوری را در دوربین خود فعال نمایید و از مزایای آن بهره مند گردد. شما با کاربرد فناوری ROI در دوربین مداربسته قادر خواهید بود تا تصاویر و جزئیات کم اهمیت در تصویر را حذف نمایید. این امر به فوکوس کاربر بر  جزئیات مهم در تصویر ثبت شده کمک بی شماری می نماید.

نکته ای که در  قابلیت ROI در دوربین مداربسته بسیار با اهمیت می باشد این است که این فناوری در دوربین های مداربسته ای که تحت شبکه قرار دارند مشاهده می شود. در نتیجه ما شاهد استفاده از این تکنولوژی در بسیاری از محصولاتی هستیم که در آنها از فناوری IP استفاده شده است. استفاده از این فناوری در دوربین مداربسته به کدگذاری تصاویر ارسال شده از دوربین و همچنین تجزیه و تحلیل هوشمند تصاویر کمک می نماید. در نتیجه کاربرد قابلیت ROI در دوربین مداربسته کاربر می تواند از توانایی تشخیص چهره نیز در تصاویر ارسال شده توسط دوربین مداربسته بهره ببرد.

در نهایت با توجه به تمام مطالب ذکر شده در این متن شما به راحتی قادر به شناسایی قابلیت ROI در دوربین مداربسته می باشید. کاربرد این فناوری در دوربین های مداربسته پیشرفته و  دارای فناوری های شبکه این امکان را برای شما فراهم می نماید تا کیفیت تصویر را در بخش های خاص با وجود فشرده سازی های صورت گرفته همچنان حفظ نمایید. تکنولوژی های نوین همواره در راه حفظ امنیت، پشتیبان کاربران سیستم های نظارتی می باشند. در نتیجه شما با استفاده از این فناوری ها قادر به ارتقاء امنیت در فضای زندگی و کسب و کارتان خواهید بود.