یکی از نکات با اهمیت در تصویر برداری در شب ثبت تصاویر با کیفیت و وضوح بالا می باشد. در شب معمولا از دوربین مداربسته ی خاصی برای تصویر برداری استفاده می شود. به طور معمول این دوربین ها مجهز به سیستم های دید در شب مادون قرمز می باشند. این فناوری با دریافت میزان مشخصی از نور فعال می گردد. این دوربین ها در شرایطی که شدت نور از حد مشخصی کمتر باشد توانایی خود را در ثبت تصاویر رنگی از دست می دهند. در نتیجه تولید کنندگان سیستم های امنیتی در تلاش می باشند تا با تولید محصولاتی جدید در صدد رفع مشکلات این چنینی برآیند. ساخت و طراحی دوربین های استارلایت یک گام بزرگ در جهت حل این معضل می باشد. حال این سوال در ذهن ما شکل خواهد گرفت که استارلایت در دوربین مداربسته چیست.

معرفی کلی فناوری استارلایت در دوربین مداربسته

در واقع این دوربین ها تجهیزاتی پیشرفته و مجهز به فناوری استارلایت می باشند. در این دوربین ها سنسور های تعبیه گردیده است که دارای حساسیت بسیار بالایی در برابر امواج نوری می باشند. این دوربین ها به کاربران این امکان را می دهند تا محیط های بسیار تاریک را با کیفیت بالا رصد نمایند. این موضوع در امر ثبت تصاویر بسیار با اهمیت است زیرا این دوربین ها دارای حساسیت بالایی در ضبط تصاویر می باشند. به طوری که حتی با چشم هم نمی توان از این میزان دقت بهره برد. در شرایطی که میزان نور در محیط به شدت کاهش می یابد چشم ها توانایی خود را در ثبت جزئیات از دست می دهند. در نتیجه استفاده از این فناوری ها در این شرایط گاها از حضور نگهبان و نظارت انسانی کاربردی تر عمل می نمایند.

استارلایت در دوربین مداربسته چیست

استارلایت در دوربین مداربسته

در پاسخ به این پرسش که استارلایت در دوربین مداربسته چیست می توان اینگونه بیان نمود. در دوربین مداربسته استارلایت ما شاهد استفاده از سنسورهایی می باشیم که بسیار پیشرفته و حساس به نور می باشند. وجود کاهنده های نویز در این دوربین ها از مزایای اصلی کاربرد این فناوری محسوب می گردد. این امر به کاربر کمک می نماید تا تصویر بسیار با کیفیت و واضحی را در شب های تاریک در اختیار داشته باشد. این دوربین ها در ساختار خود دارای سنسورهای بسیار حساس و بزرگی می باشند. همچنین دوربین مداربسته استارلایت دارای روزنه دید وسیع تری نسبت به نمونه های دیگر سیستم های امنیتی می باشد.

این نوع از دوربین مداربسته از سیستم های خاص و پیچیده ای تشکیل شده است. برای مثال فناوری موجود در دوربین سرعت شاتر را برای افزایش قدرت تشخیص جزئیات در تصویر به شدت کاهش می دهد. این ویژگی در سیستم نظارتی سبب می گردد تا دوربین در شرایط تاریکی مطلق هم قادر به ضبط تصاویر با کیفیت و جزئیات باشد. ثبت تصاویر رنگی در طول شب از دیگر امتیازاتی می باشد که با این فناری برای دوربین مداربسته مهیا شده است.

تفاوت دید در شب با استفاده از دوربین مداربسته استارلایت

دید در شب یکی از مهمترین برنامه هایی می باشد که در اغلب موارد برای دوربین مداربسته ای که در فضاهای باز و تاریک قرار می گیرد تعریف می شود. مشاهده جزئیات در تاریکی توسط دوربین مداربسته می تواند به شدت نقش بازدارنده ای در وقوع جرم و جنایات داشته باشد. حال دوباره این سوال برایمان مطرح می گردد که استارلایت در دوربین مداربسته چیست و چگونه می تواند از وقوع جرم پیشگیری نماید. باید در ابتدا به این نکته توجه نمایید که در واقع دوربین استارلایت می تواند در شرایط تاریکی مطلق بهترین کیفیت تصویر را ارائه دهد.

در شرایطی که شدت نور به میزانی پایین است که دوربین توانایی خود در ایفای نقش را از دست می دهد دوربین استارلایت برنامه خود را تغییر می دهد. دوربین استارلایت در این شرایط به طور اتوماتیک به حالت تصویر برداری سیاه و سفید تغییر می نماید. این امر از آن جهت اهمیت دارد که با تغییر در ساختار تصویر همچنان کیفیت تصویر توسط دوربین مداربسته حفظ می گردد. در این فناوری از تکنولوژی های خاصی بهره برده شده است. برای مثال دوربین می تواند تا با تامین منبع نوری به صورت خودکار و هوشمند به ارائه تصویر ادامه دهد. البته این بدان معنی نیست که شما در این شرایط تنها قادر به ثبت تصاویر به صورت سیاه و سفید می باشید. بلکه در صورت تمایل شما می توانید تصاویر دوربین را به حالت رنگی تغییر دهید.

استارلایت در دوربین مداربسته چیست

 

تفاوت عمده میان دوربین استارلایت و دوربین های دارای فناوری دید در شب

در صورتی که از شما سوال شود که استارلایت در دوربین مداربسته چیست به راحتی می توانید اینگونه بیان نمایید. این دوربین ها قادر می باشند تصاویری با کیفیت و رزولوشن بالا برای کاربران سیستم های امنیتی فراهم نمایند. البته باید به این نکته نیز توجه نمایید که در اکثر موارد دوربین مداربسته استارلایت نسبت به سایر دوربین های دارای فناوری دید در شب مانند دوربین های IR دارای قابلیت های بسیاری می باشد. این دوربین ها نسبت به سایر نمونه های دیگر دوربین مداربسته قادر به ثبت تصاویر با کیفیت تری در شب می باشند.

یکی از مزایای قابل توجه در دوربین مداربسته استارلایت نسبت به دوربین های IR این می باشد که این دوربین ها حتی در شرایط تاریکی نیز قادر به ثبت  تصاویر به صورت رنگی می باشند. این دوربین ها به گونه ای طراحی و اجرا گردیده اند که به راحتی قادر به استفاده از نور طبیعی محیط می باشند. این امر در حالی است که دوربین های IR برای ثبت تصاویر نیاز به استفاده از نور مادون قرمز و سنسورهای خاص دارند. این عوامل همگی بخش عمده ی مزیت موجود در استفاده از دوربین استارلایت نسبت به سایر دوربین های دیگر می باشد.

ویژگی های قابل توجه در دوربین های استارلایت

دوربین مداربسته استارلایت دارای فناوری های روز دنیا می باشد. این سیستم ها با وجود تکنولوژی های پیشرفته مانند لنز های خاص می توانند در طول شب و در محیط های تاریک به ثبت و ذخیره تصاویر با کیفیت  HD بپردازند. این امر باعث می شود تا کاربر سیستم های امنیتی به راحتی به حوزه استحفاظی خویش تسلط داشته باشد. تحت کنترل داشتن تمام جزئیات بخشی از امتیازات قابل توجه در کاربرد این سیستم برای کاربران محسوب می گردد. همچنین تصاویر ضبط شده توسط دوربین های استارلایت نسبت به سایر دوربین های امنیتی حاوی فناوری های دید در شب دارای وضوح تصویر بیشتری می باشند. از دیگر ویژگی های این دوربین ها این است که در شرایط خاص که محیط فاقد هر گونه نوری می باشد دوربین مداربسته به صورت اتوماتیک تصویر را از حالت رنگی به حالت سیاه و سفید تغییر می دهد. این حالت کاملا با اختیار کاربر به صورت دستی می تواند تغییر نماید و مجددا تصویر را به صورت رنگی تبدیل نمایند.

استارلایت در دوربین مداربسته چیست

این دوربین ها برای ثبت تصاویر بر خلاف سایر سیستم های نظارتی از نور طبیعی بهره می برند این در حالی است که سایر سیستم های نظارتی مانند دوربین های دید در شب برای این امر از نور مادون قرمز استفاده می نمایند. وجود سنسورهای پیشرفته این امکان را برای دوربین مداربسته فراهم می نماید تا قادر به ثبت تمام جزئیات مانند تصویر چهره و پلاک ها در تصاویر باشند. این امر می تواند در افزایش ضریب ایمنی محیط در حد بالایی تاثیر گذار باشد. این فناوری به دلیل تکنولوژی دید در شب برای بسیاری از محیط ها قابل استفاده می باشد.

این امر استفاده از این نوع از دوربین مداربسته را در فضاهای وسیع که امکان نظارت حضوری نیروی انسانی نمی باشد بسیار مناسب نموده است. فرودگاه ها، مزارع، پارک ها، بزرگراه ها و حتی مناطق توریستی و گردشگری همگی بخشی از فضاهایی می باشند که به وسیله این سیستم های نظارتی می توانند مورد بررسی قرار گیرند. در نهایت با توجه به تمام مطالب ذکر شده در این متن شما به راحتی به این مفهوم پی برده اید که استارلایت در دوربین مداربسته چیست و در چه مکان هایی قابل استفاده می باشد. در پایان باید به این نکته اشاره نمود که بهره گیری از این فناوری می تواند میزان ضریب امنیت در محیط را به حد زیادی افزایش دهد.