گاهی وجود تنوع در یک محصول خود باعث سرگردانی ذهن کاربران آن محصول می گردد. این امر در زمینه سیستم های امنیتی نیز صدق می نماید. تنوع در محصولات و برندهای مختلف دوربین مداربسته نیز باعث می شود که آنها در انتخاب یک سیستم امنیتی مناسب و کاربردی دچار سرگردانی شوند. حال آنچه که ذهن سیستم های امنیتی را به خود درگیر می نماید این پرسش می باشد که چه دوربین مداربسته ای بخریم برای پاسخ به این پرسش نیاز است تا کاربران سیستم های امنیتی شناخت بیشتری با کارایی این ادوات پیدا نمایند.

بهترین مارک برای خرید دوربین های مداربسته

برای پاسخ به این پرسش که چه دوربین مداربسته ای بخریم در ابتدا نیاز است تا کاربران سیستم های امنیتی با انواع برندها و مارک های این محصول در بازار آشنایی پیدا نمایند. همچنین اولین نکته ای که در زمان تهیه یک دوربین مداربسته باید در نظر داشته باشیم این است که مارک های متفاوت دوربین دارای فناوری های متفاوتی نیز می باشند. وجود این تکنولوژی ها در دوربین مداربسته عامل اصلی تعیین کننده کیفیت نهایی تصویر ثبت شده توسط دوربین می باشد. اما نکته دیگر در زمان انتخاب یک دوربین مداربسته این مورد می باشد که شما از دوربین و در نهایت سیستم امنیتی چه انتظاری دارید. محل نصب و مکانی که سیستم امنیتی در آن مورد استفاده قرار می گیرد عامل دیگر در تعیین نوع دوربین مداربسته می باشد.

برند دوربین مداربسته هایک ویژن

یکی از معتبرترین شرکت ها در زمینه تولید دوربین مداربسته در دنیا برند نام آشنای هایک ویژن می باشد. این برند محبوب اولین بار کار خود را در کشور چین آغاز نمود و به تدریج نام خود را در سراسر دنیا گسترش داد. یکی از امتیازاتی که برای این شرکت می توان نام برد اختصاص میزان زیادی از درآمدهای خود در زمینه رشد و توسعه محصولات و تکنولوژی های خود می باشد. این امر باعث شده است تا محصولات این شرکت همواره در صدر سیستم های امنیتی در سراسر دنیا قرار گیرند. از دیگر مزایای استفاده از دوربین های مداربسته این مورد می باشد که این سیستم ها را به راحتی می توان نصب و راه اندازی نمود. همچنین این محصولات از کیفیت بالایی برخوردار می باشند و تصاویر ضبط شده توسط آنها نیز دارای رزولوشن خوبی می باشد. عامل دیگر در انتخاب این محصول قیمت مناسب محصولات این شرکت می باشد.

برند دوربین مداربسته هایک و داهوا

همانگونه که بیان نمودیم برای پاسخ به این پرسش که چه دوربین مداربسته ای بخریم نیاز است تا حدودی با برندهای تولید کننده این محصولات آشنایی پیدا نماییم. یکی دیگر از برندهای تولید کننده سیستم های امنیتی در دنیا برند  هایک می باشد که شاخه ای جدا شده از برند هایک ویژن می باشد. این برند قادر به تولید دوربین مداربسته برای پروژه های کوچک مانند منزل های مسکونی و ادارات می باشد. قیمت پایین و کیفیت بالای محصولات آن از دلایل موفقیت این برند در سطح جهان می باشد.

برند داهوا نیز یکی از برندهای معتبر تولید کننده سیستم های امنیتی و نظارتی می باشد. این برند چینی یکی از بزرگترین کمپانی  های تولید کننده محصولات امنیتی مانند دوربین مداربسته در سطح جهان می باشد. هدف اصلی که توسط مدیران این شرکت تعیین شده تولید محصولات زیبا، منحصر به فرد و در عین حال دارای  کیفیت بالا می باشد. تولیدات این شرکت از کیفیت بالایی در ارائه تصاویر برخوردار می باشند. البته در بازار تولید محصولات امنیتی ما امروزه شاهد برندهای مختلفی می باشیم. البته توجه داشته باشید که ضمانت طولانی محصولات از امتیازاتی است که کاربران سیستم های امنیتی با نام تجاری مطرح از آن بهره می برند. همچنین دانش فنی این کمپانی ها سبب می شود که آنها همواره در جهت ارتقاء سطح دانش و تکنولوژی محصولات خود تلاش نمایند.

معرفی مدل های مختلف دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته علاوه بر تکنولوژی از لحاظ ظاهر نیز با یکدیگر تفاوت دارند. دوربین های دام، بولت، اسپیدام، چشم ماهی و مینیاتوری انواع متفاوت دوربین از لحاظ شکل ظاهری می باشند. البته در صورتی که باز هم از ما سوال نمایید که  چه دوربین مداربسته ای بخریم به شما اینگونه پاسخ خواهیم داد که از لحاظ ظاهر دوربین های مداربسته دام، بولت و اسپید دام از پرکاربردترین سیستم های امنیتی و نظارتی می باشند. دوربین دام اولین نمونه از دوربین مداربسته می باشد که در فضاهای داخلی از آن استفاده می نمایند. این دوربین ها معمولا در سقف های بنا نصب می گردند و مورد استفاده قرار می گیرند. این دوربین ها قادر به پوشش دهی زوایای زیادی می باشند و همچنین این دوربین ها از قیمت مناسبی در بازار برخوردار هستند.

دوربین مداربسته بولت دومین نوع از سیستم های نظارتی پرکاربرد دسته بندی می شود. ظاهر این دوربین ها به صورت گلوله ای شکل می باشد. این دوربین ها دارای بدنه های مقاوم هستند و همین امر آنها را برای استفاده در فضاهای باز مناسب نموده است. این دوربین ها تحت تاثیر لنز ها و سنسورهای به کار رفته در آنها کیفیت تصویر متفاوتی را برای کاربران سیستم های امنیتی فراهم می نمایند. این دوربین ها قادر به پوشش دهی مسافت های طولانی می باشند. همچنین جنس بدنه مقاوم استفاده از آنها را در شرایط نامساعد آب و هوایی مقدور نموده است.

معرفی دوربین های مداربسته اسپید دام

دوربین مداربسته اسپید دام به دلایل متعددی جزء پرکاربردترین دوربین ها می باشد. این دوربین با وجود سیستم های گردان در ساختارشان می تواند به راحتی فضای وسیعی را پوشش دهد. این دوربین بیشتر در فضاهای وسیع مورد استفاده قرار می گیرد. دوربین اسپید دام را می توان از طریق اتاق های پایش توسط کاربران سیستم امنیتی کنترل نمود. همچنین دوربین اسپید دام مجهز به تکنولوژی های روز دنیا از جمله فناوری زوم اپتیکال می باشد. این فناوری برای کاربر این امکان را فراهم می نماید تا بدون کاهش کیفیت در تصویر قادر به رصد سوژه مورد نظر خود باشد. استفاده از این دوربین ها برای کاربران سیستم های امنیتی دارای مزایای فراوانی است. به طور مختصر می توان به وجود فناوری های تعقیب خودکار و همچنین زوم اپتیکال در این دوربین اشاره نمود.

موارد دیگری که در پاسخ به این پرسش که چه دوربین مداربسته ای بخریم باید در نظر گرفت

در هنگام تهیه دوربین مداربسته نیاز است تا به موارد متعددی توجه داشته باشیم. یکی دیگر از موارد با  اهمیت در زمان انتخاب دوربین توجه به این موضوع می باشد که سیستم امنیتی شما آنالوگ و یا دیجیتال باشد. هر یک از این تکنولوژی ها در دوربین مداربسته امتیازات متعددی را ایجاد می نماید. کاربر با توجه به نیاز خود سیستم امنیتی کاملا مناسبی را تهیه نماید. برای مثال مهمترین نکته ای که در زمان تهیه دوربین مداربسته در نظر گرفته می شود کیفیت تصویر ضبط شده توسط دوربین می باشد. کیفیت تصویر در دوربین های آنالوگ و دیجیتال کاملا با هم متفاوت است و بسته به شرایط مختلف نیز می تواند دستخوش تغییرات قرار گیرد. همچنین در صورتی که نیاز دارید تا تصاویر ضبط شده توسط دوربین را از مکان های گوناگون بررسی نمایید می توانید از دوربین های مداربسته تحت شبکه و یا IP استفاده نمایید.

نکته دیگری که در زمان تهیه دوربین مداربسته باید در نظر داشته باشید کیفیت تصاویر ثبت شده توسط سیستم نظارتی می باشد. در صورتی که ثبت تصاویر با کیفیت بالا برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد می توانید از دوربین هایی با کیفیت تصویر 4K و 8K استفاده کنید. این میزان رزولوشن یا وضوح تصویر بالاترین میزان کیفیت تصویر در دوربین های مداربسته می باشد. انتخاب نوع دوربین بر اساس مدل لنز و سنسورهای به کار رفته در دوربین معیار دیگری برای انتخاب سیستم امنیتی می باشد. در نهایت کاربران سیستم های امنیتی در زمان تهیه دوربین باید بر اساس نیاز سنجی و میزان بودجه اختصاص داده شده برای این امر اقدام به انتخاب بهترین دوربین مداربسته نمایند.

حال شما با مطالعه اجمالی این مقاله تا حدودی به پاسخ این پرسش که چه دوربین مداربسته ای بخریم دست خواهید یافت. کیفیت، وضوح تصویر، قدرت انطباق تصاویر، رزولوشن بالا، ماندگاری دوربین، تکنولوژی های به کار رفته در دوربین مداربسته مانند تشخیص چهره، دید در شب و تشخیص پلاک همگی بخشی از مواردی است که در انتخاب یک دوربین خوب باید در نظر داشته باشید.