شاید شما هم نحوه اتصال مستقیم دوربین مداربسته به مانیتور و تلویزیون را ندانید. ما در این مطلب از هایک لوک قصد داریم روش های مختلف این کار را بیان کنیم. روش ‌های مختلفی وجود دارد که می ‌توانید از
آنها برای مشاهده فیلم دوربین ‌های امنیتی در تلویزیون و مانیتور استفاده کنید. نحوه اتصال دوربین به مانیتور، با توجه به نوع دوربین مداربسته، متفاوت است، بنابراین باید تکنولوژی به کار رفته در دوربین خود را بشناسید.

آموزش اتصال مستقیم دوربین مداربسته به مانیتور و تلویزیون

امروزه اتصال دوربین های امنیتی به تلویزیون هوشمند و مانیتور آسان تر از همیشه شده است. شما می توانید فیلم دوربین های مداربسته را در گوشی، مانیتور و تلویزیون مشاهده کنید. برای این کار باید برنامه مخصوص هر دوربین امنیتی را دانلود کرده و سپس آدرس IP، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید تا بتوانید آن را به مانیتور یا تلفن همراه متصل کنید.

نحوه اتصال مستقیم دوربین مدار بسته به مانیتور و تلویزیون

برای اتصال مستقیم دوربین مدار بسته به مانیتور و تلویزیون ابتدا باید دوربین، بسته به نوع آن، به دیوار یا سقف نصب شده باشد، زیرا مکان قرار دادن دوربین بسیار مهم است. سپس کابل های دوربین را به تلویزیون وصل کنید. کابل کانکتور BNC خود را به کابل کواکسیال وصل کنید. مطمئن شوید که هادی مرکزی دست نخورده است. در ادامه اتصال P4 خود را به دوربین وصل کنید تا عملیاتی شود. در مرحله توجه به جزئیات بسیار مهم است تا به دوربین آسیبی نرسد. باید به قطبیت کابل ها توجه زیادی داشته باشید.

در ادامه اتصال مستقیم دوربین مداربسته به مانیتور و تلویزیون، باید دوربین را به منبع تغذیه وصل کنید. دوباره مراقب قطبیت کابل ها باشید تا به تجهیزات آسیب نرسانید. حالا دوربین مدار بسته خود را به تلویزیون وصل کنید. باید کانکتور BNC خود را به آداپتور RCA در پشت تلویزیون وصل کنید، مطمئن شوید که آن را به شکاف ورودی ویدیو وصل کرده اید. پس از انجام تمام این مراحل، تلویزیون خود را روشن می‌کنید، آن را روی AV تنظیم می‌کنید. حال می توانید فیلم و تصاویر دوربین مداربسته خود را در تلویزیون ببینید.

چگونه دوربین مداربسته را به مانیتور و تلویزیون وصل کنیم؟

چرا استفاده از NVR هنگام اتصال مستقیم دوربین مداربسته به مانیتور و تلویزیون بهتر است؟

در ادامه بررسی نحوه اتصال مستقیم دوربین مداربسته به مانیتور و تلویزیون، می خواهیم به استفاده از NVR برای اتصال دوربین های مداربسته به مانیتور و تلویزیون اشاره کنیم. دستگاه ضبط ویدئوی شبکه (NVR) بهترین گزینه برای سیستم های نظارتی است. راه اندازی دستگاه های NVR آسان است و نیازی به متخصص ندارد و آنها را به گزینه ای جذاب برای همه دوربین های مداربسته تبدیل می کند. دستگاه‌ های NVR برخلاف دوربین های سنتی، سیستم امنیتی را قابل اعتمادتر می ‌کنند. ممکن است آنها گران‌تر باشند، اما بسته به نیاز شما، سرمایه‌گذاری ارزشمندی می باشند.

در زمان اتصال مستقیم دوربین مداربسته به مانیتور و تلویزیون، می بینیم که NVR ها فوق العاده ایمن هستند. آنها با نرم افزار طراحی شده سفارشی تعبیه شده اند که منحصر به دوربین های نظارتی است. این نوع از دوربین های مداربسته به بروزرسانی کمتری نیاز دارند و به راحتی جایگزین می شوند. علاوه بر آن، NVR ها یک ویژگی کلیدی دارند که فقط به افراد متخصص اجازه می دهند تا فیلم را با افزودن یک لایه حفاظتی دیگر بازیابی کنند. همچنین هزینه تعمیر و نگهداری آنها کم است. فن ها، هارد دیسک، منبع تغذیه و باتری آنها را می توان در محل تعویض یا تعمیر کرد.

در ادامه مبحث اتصال مستقیم دوربین مداربسته به مانیتور و تلویزیون، در می یابیم که  NVR ها نسبت به سایر سیستم های نظارتی قابل اعتمادتر هستند. این ویژگی‌ ها به آنها اجازه می‌ دهد تا فیلم ‌های ویدئویی 24/7 ضبط کنند. در صورت قطع برق، سیستم ‌های مبتنی بر NVR به طور خودکار خاموش و روشن می‌ شوند تا دوباره پس از وصل شدن برق به ضبط ادامه دهند.

اتصال DVR به مانیتور

راه های جایگزین برای اتصال دوربین های مداربسته به تلویزیون

در ادامه بررسی نحوه اتصال مستقیم دوربین مداربسته به مانیتور و تلویزیون،  اگر می خواهید دوربین امنیتی خود را بدون NVR وصل کنید، گزینه های دیگری وجود دارد که در اینجا آنها را بیان می کنیم. برای مثال می توانید از مبدل یا رمزگشا دوربین IP به HDMI استفاده کنید. همچنین می توانید سرور DLNA را روی کامپیوتر شخصی تنظیم کرده و ویدیوهای IP را در تلویزیون یا مانیتور پخش کنید. علاوه بر آن می توانید از Google Chromecast یا Apple TV و از برنامه های پخش جریانی در تلویزیون های هوشمند استفاده کنید.

در زمان اتصال مستقیم دوربین مداربسته به مانیتور و تلویزیون بدون NVR، ممکن است خطرات و مشکلاتی از قبیل زمان تلف شده، سیگنال ناپایدار و عدم پشتیبانی فنی پیش بیاید. با یک سیستم NVR، می توانید هر زمان که مشکلی وجود داشته باشد، تیم پشتیبانی آنها را مطلع کرده و راهنمایی دقیق برای اتصال دوربین های امنیتی به تلویزیون را دریافت کنید.

نحوه اتصال دوربین های مداربسته به تلویزیون و مانیتور از طریق HDMI

اتصال مستقیم دوربین مداربسته به مانیتور و تلویزیون با HDMI و NVR

اتصال مستقیم دوربین مداربسته به مانیتور و تلویزیون با کابل HDMI بدون دردسر است. مهم است که یک کابل HDMI با یک مینی جک و یک جک استاندارد در طرف مقابل، تهیه کنید. سپس مینی جک را به دوربین و جک استاندارد HDMI را به تلویزیون یا مانیتور وصل کنید.

اتصال دوربین امنیتی به چندین تلویزیون

در ادامه مبحث اتصال مستقیم دوربین مداربسته به مانیتور و تلویزیون، به نحوه اتصال یک دوربین امنیتی به چندین تلویزیون می پردازیم. برای این کار نیاز به کمی برنامه ریزی و تجهیزات کافی دارید. با اتصال DVR به تلویزیون، با استفاده از کابل HDMI می توان این کار را انجام داد. سپس با استفاده از یک تقسیم کننده HDMI، می توانید سیگنال دوربین مداربسته خود را از دستگاه DVR به چندین دستگاه یا تلویزیون متصل کنید. استفاده از اسپلیتر یا توزیع کننده HDMI به شما این امکان را می دهد که فیلم دوربین مدار بسته خود را از هر نقطه از خانه یا محل کار خود مشاهده کنید. با این حال، اگر ملک شما همچنان از یک سیستم برای توزیع سیگنال های تلویزیونی استفاده می کند، برای مشاهده فیلم های دوربین مداربسته خود با استفاده از همان شبکه هم محور، به یک مدولاتور دیجیتال نیاز دارید.

بهترین سیستم اتصال مستقیم دوربین مداربسته به مانیتور و تلویزیون در چند دقیقه

بنابراین اگر تصمیم دارید از روش اتصال مستقیم دوربین مداربسته به مانیتور و تلویزیون استفاده کنید، در اینجا بهترین انتخاب ها برای اتصال دوربین های مداربسته به تلویزیون و مانیتور در عرض چند دقیقه را بیان می کنیم. لازم به ذکر است که این روش ها بسیار مقرون به صرفه هستند.  سیستم دوربین امنیتی را با استفاده از کابل HDMI به تلویزیون وصل کنید. اتصال دوربین امنیتی به تلویزیون با RLK8-800B4 بسیار آسان است. برای این کار NVR را با کابل HDMI ارائه شده به تلویزیون خود وصل کنید و نمای زنده در تلویزیون شما ظاهر می شود. همچنین می توانید دوربین های مداربسته را به صورت بی سیم به تلویزیون و مانیتور متصل کنید.

اتصال دوربین های مداربسته بی سیم به تلویزیون و مانیتور

آیا در اتصال مستقیم دوربین مداربسته به مانیتور و تلویزیون می خواهید از روش بی سیم استفاده کنید؟ هایک لوک بهترین راهنما برای شماست

در بخش پایانی مبحث نحوه اتصال مستقیم دوربین مداربسته به مانیتور و تلویزیون، می خواهیم به اتصال به روش بی سیم اشاره کنیم. ابتدا لازم است بگوییم که هایک لوک معتبرترین مرکز عرضه دوربین های مداربسته هایک ویژن و داهوا است و می تواند در نحوه نصب و اتصال این دوربین ها به مانیتور و تلویزیون به شما کمک کند. برای اتصال بی سیم، فقط یک سیستم بی سیم با دوربین های WiFi با استفاده آسان مانند RLC-511WA و E1 Zoom  و NVR نیاز است. لازم به ذکر است که اتصال دوربین به تلویزیون به صورت بی سیم به معنای عدم وجود سیم است. برای اتصال جعبه ذخیره سازی (NVR) به مانیتور تلویزیون خود همچنان به یک کابل HDMI نیاز دارید. دوربین های مداربسته بی سیم برای اتصال و ارتباط با یکدیگر نیازی به وای فای ندارند. آنها برای انتقال داده ها یک زیرشبکه خصوصی بین خود خواهند ساخت. فقط NVR و دوربین ها را روشن کنید، سپس آنها شروع به کار خواهند کرد.