چگونه دوربین مدار بسته را خاموش کنیم؟ شاید این سوال بسیاری از شما باشد. امروزه دوربین های امنیتی در همه جا وجود دارند. تقریباً در همه مشاغل و حتی خانه ها نوعی سیستم امنیتی نصب شده است. قابل درک است که همه صاحبان خانه و مشاغل به دنبال افزایش ایمنی اموال خود باشند. اگر نیاز دارید برق خانه یا محل کار خود را خاموش کنید، باید ابتدا مطمئن شوید که دوربین مداربسته خود را خاموش کرده اید. انجام ندادن این کار ممکن است به هارد دیسک داخل دوربین مداربسته آسیب بزند.

نحوه خاموش کردن دوربین مداربسته

اکثر دوربین‌ های مداربسته دارای عملکرد لغو یا خاموش کردن دوربین هستند. حال می خواهیم بدانیم نحوه خاموش کردن دوربین مداربسته چگونه است؟ لازم به ذکر است که خود دوربین های مداربسته دارای دکمه پاور نیستند. در ادامه این مطلب روش های مختلف خاموش کردن دوربین امنیتی را بیان می کنیم.

چگونه بفهمیم دوربین مداربسته روشن است؟

برای پاسخ به این سوال که چگونه دوربین مداربسته را خاموش کنیم، ابتدا باید بدانیم که آیا دوربین امنیتی روشن است یا خیر؟ سپس وضعیت LED های دوربین های مداربسته IP را بررسی کنید. روش بعدی این است که وارد نرم افزار دوربین امنیتی خود شده و مطمئن شوید که کار می کند. همچنین باید چک کنید و ببینید که آیا دوربین مداربسته به برق متصل است یا نه؟

چگونه دوربین مداربسته را خاموش کنیم؟ بخش اول

در ادامه مبحث چگونه دوربین مداربسته را خاموش کنیم، باید بگوییم که یکی از ساده ترین روش های خاموش کردن دوربین، قطع کردن سیم (برق) دوربین های مداربسته و یا خارج کردن باتری دوربین های بی سیم است. ابتدا باید دوربین امنیتی خود را بررسی کنید و ببینید که دوربین مداربسته شما از نوع سیمی است یا بی سیم. سپس اقدام به خاموش کردن آن کنید. همان طور که اشاره کردیم اگر دوربین امنیتی سیمی باشد، خطوط برقی که به دوربین می ‌روند باید قطع شوند. روش دیگر این است که به تنظیمات ضبط در دستگاه DVR بروید و تیک تمام روزهای ضبط را بردارید. همچنین باید ضبط را متوقف کنید.

راه حل دیگر در ادامه مبحث چگونه دوربین مداربسته را خاموش کنیم، استفاده از لیزر است که باید با آن دوربین را غیرفعال کنید. اگر نتوانید منبع تغذیه را پیدا کنید، نشانگر لیزری بهترین گزینه شماست. این روش از تخریب یا آسیب دیدن دوربین های مداربسته نیز جلوگیری می کند. همچنین می توانید دوربین های مداربسته خود را با تنظیمات نرم افزار خاموش کنید. برای این کار برنامه کنترل را باز‌کنید، دوربین را انتخاب ‌کنید و به سراغ کلید روشن و خاموش برای تنظیم وضعیت دوربین بروید. لازم به ذکر است که برخی از پلتفرم ها گزینه های پیچیده تری از جمله اتوماسیون را برای خاموش کردن دوربین های مداربسته ارائه می دهند.

از برق کشیدن دوربین های مداربسته

چگونه دوربین مداربسته را خاموش کنیم: بخش دوم: پاسخ به این سوال که آیا دوربین مدار بسته همیشه ضبط می کند؟

در ادامه مبحث چگونه دوربین مداربسته را خاموش کنیم باید بگوییم که نوع و مدت زمان ضبط دوربین های مداربسته، به نوع دوربین، کاربرد و سن سیستم امنیتی بستگی دارد. اکثر سیستم‌ های مداربسته مدرن دارای دوربین ‌هایی هستند که با حرکت فعال می‌ شوند، به این معنی که وقتی چیزی در میدان دید آنها حرکت می‌ کند، شروع به ضبط می‌ کنند. لازم به ذکر است که بیشتر دوربین های مداربسته با اینترنت و وای فای کار می کنند. البته دوربین های بی سیم می توانند بدون اینترنت نیزکار کنند، اما شما نمی توانید به همه ویژگی های آنها دسترسی داشته باشید. البته این که آیا دوربین بدون اینترنت کار می کند یا نه بستگی به نوع دوربین، نحوه تنظیم آن و نحوه ذخیره ویدئو دارد.

چه زمانی غیرفعال کردن دوربین مداربسته ضروری است؟

برای پاسخ به این سوال که چگونه دوربین مداربسته را خاموش کنیم باید بدانیم که این کار چه ضرورتی دارد و چه زمانی باید انجام شود؟ اگر فکر می کنید دوربین امنیتی شخصی به حریم خصوصی شما آسیب می زند، می توانید این کار را انجام دهید. البته باید بگوییم که خاموش کردن دوربین های مداربسته در مراکز عمومی یا محل کار، غیر قانونی است و فقط می توانید این کار را در ملک شخصی یا منزل خود انجام دهید.

روش های دیگر تشخیص روشن بودن دوربین های مداربسته

در ادامه مبحث چگونه دوربین مداربسته را خاموش کنیم، می خواهیم دیگر روش های تشخیص روشن بودن دوربین های مداربسته را بگوییم. برای این کار می توانید مدار وضعیت LED های دوربین های امنیتی IP را بررسی کنید. اگر یک دوربین امنیتی IP مادون قرمز است، می توانید در تاریکی، زمانی که دوربین امنیتی روشن است، چراغ های قرمز کوچکی را در اطراف لنز دوربین مشاهده کنید. همچنین یک راه سریع برای تشخیص اینکه دوربین امنیتی روشن و دید در شب است می توانید از یک کتاب یا کف دست خود برای جلوگیری از تابش نور به دوربین امنیتی استفاده کنید. اگر دیدید چراغ ها قرمز می شوند به این معنی است که دوربین امنیتی روشن است.

در ادامه بررسی چگونه دوربین مداربسته را خاموش کنیم و برای اطمینان از روشن بودن آن می توانید از آشکارسازهای الکترونیکی اشکال استفاده کنید. دوربین ‌های مدار بسته در حالت روشن یا در حال کار، سیگنالی را تولید می‌کنند که سیگنال متعادل نامیده می‌ شود. دوربین های مداربسته IP (سیستم ها) تابش انرژی بالاتری را در محدوده مشخص شده خود منتقل می کنند. بنابراین می توان از ردیاب های الکترونیکی برای پی بردن به وضعیت دوربین های امنیتی IP استفاده کرد. همچنین روشن بودن دوربین مداربسته را با نشانگر پاور می توانید تشخیص دهید. اکثر دوربین های IP یا دوربین های IP بی سیم دارای وضعیت LED هستند، بنابراین می توانید به راحتی تشخیص دهید که دوربین به درستی کار می کند یا به WiFi متصل است.

غیرفعال کردن دوربین مداربسته

چگونه دوربین مداربسته را خاموش کنیم: بخش سوم: آیا دوربین های مداربسته می توانند بدون اینترنت کار کنند؟

در ادامه مطلب چگونه دوربین مداربسته را خاموش کنیم می خواهیم به این موضوع بپردازیم که آیا دوربین های مداربسته بدون اینترنت فیلم و تصاویر را ضبط می کنند؟ بله آنها میتوانند! نکته جالب این است که آنها حتی می ‌توانند بدون برق نیز کار کنند. اتصال به اینترنت تنها زمانی مورد نیاز است که بخواهید به فیلم دوربین امنیتی از راه دور دسترسی داشته باشید. اگرچه استفاده از اینترنت مزایای خود را دارد، اما مطمئناً یک ضرورت نیست. در واقع، برخی از افراد ترجیح می‌ دهند سیستم‌ های دوربین مداربسته خود را از طریق اینترنت وصل نکنند، زیرا این امر آنها را در برابر حملات سایبری و هک آسیب‌پذیرتر می‌کند.

از کار انداختن دوربین مداربسته

چگونه دوربین مداربسته را خاموش کنیم: بخش چهارم: اگر برق قطع شود باز هم دوربین کار می کند؟

در این بخش از مبحث چگونه دوربین مداربسته را خاموش کنیم می خواهیم به این موضوع بپردازیم که اگر برق منزل یا محل کار به طور ناگهانی قطع شود دوربین های مداربسته باز هم کار می کنند؟ اگر برق محل کار، منزل، ساختمان،  منطقه مسکونی و تجاری شما مجهز به سیستم ups (منبع تغذیه پشتیبان) باشد، دوربین امنیتی می تواند حتی پس از قطعی برق، چند ساعت به کار کردن ادامه دهد. البته این امر در مورد دوربین های مداربسته سیمی صدق می کند. اگر دوربین امنیتی باتری خور باشد قطعی برق اهمیت ندارد.

نتیجه گیری نهایی در مورد چگونه دوربین مداربسته را خاموش کنیم

در بخش نهایی از مبحث چگونه دوربین مداربسته را خاموش کنیم این نتیجه حاصل می شود که دوربین های مدار بسته ابزار قدرتمندی هستند که به طور گسترده برای اهداف امنیتی و حفاظتی استفاده می شود. محبوبیت دوربین های مداربسته در طول زمان و با سرمایه گذاری افراد بیشتری روی آنها بسیار افزایش یافته است.

یکی از کارآمدترین اقدامات امنیتی برای کنترل جرم و جنایت، دوربین های مدار بسته است که برای نظارت خصوصی و عمومی استفاده می شود. انواع مختلف دوربین ‌های مداربسته را می توان در منازل و محل کار، در فضای باز و فضای بسته، مورد استفاده قرار داد. هایک لوک یکی از مراکز معتبر فروش دوربین های مداربسته هایک ویژن و داهوا است که بهترین و با کیفیت ترین دوربین ها را با قیمت مناسب عرضه می کند. بنابراین می توانید هر نوع دوربی امنیتی که می خواهید را از هایک لوک تهیه کنید.