یکی از مشکلات اصلی برخی از کاربران و استفاده کنندگان سیستم حفاظتی مداربسته فراموشی رمز عبور پیش فرض دوربین و دستگاه ظبط کننده است . این موضوع مهم باعث شده تا کاربران بسیاری با تیم های خدمات پس از فروش هایک ویژن تماس گرفته و در پی حل کردن مشکل رمز عبور دوربین دستگاه ضبط کننده ی خود باشند .

کمپانی هایک ویژن تا همین سالیان پیش برای همه ی تجهیزات خود رمز عبور پیش فرض ارائه می کردند . بسیاری از نصاب ها و تکنسین های دوربین مداربسته بدون اینکه رمز عبور پیش فرض سیستم مداربسته را تغییر دهند ، تجهیزات هایک ویژن را نصب کرده و تحویل مشتریان می دادند . این موضوع باعث بروز یک مشکل اساسی می شود و آن امکان هک شدن تصاویر ظبط شده توسط برخی از هکر ها را فراهم می کرد . آنها با استفاده از رمز عبور های پیش فرض عوض نشده  به راحتی می توانستند تصاویر را مشاهده و از آن ها سو استفاده کنند .

به مرور کمپانی های تولید کننده سیستم حفاظتی دوربین مداربسته به خصوص کمپانی هایک ویژن برای جلوگیری از این سو استفاده کنندگان و برای امنیت بیشتر تصاویر اقدام پیشگیرانه ای را اتخاذ کردند . این اقدام تصحیح رمز عبور پیش فرض دوربین مدار بسته و دستگاه ضبط کننده توسط کاربر می باشد .

در این حالت تمام تجهیزات هایک ویَژن بدون رمز عبور پیش فرض می باشند و در حالت غیر فعال یا به عبارتی INACTIVE  هستند . کاربر باید به صورت اجباری در اتصال نخست برای دستگاه و دوربین مدار بسته خود رمز عبور پیش فرض شامل کاراکتر های مختلفی از جمله حروف و اعداد انتخاب کندر تا دستگاه فعال شده و کاربر بتواند تصاویر را همیشه با آن رمز عبور مشاهده کند . این اقدام شرکت هایک ویژن فواید زیادی دارد که یکی از این ها باعث جلوگیری از هک شدن تصاویر خصوصی خود توسط هکر ها می شود و دستگاه ضبط کننده و دوربین مدار بسته شما تصاویر را با امنیت کامل ضبط می کنند و شما می توانید آن ها را مشاهده کنید .

در گذشته که این امکان وجود نداشت رمز عبور پیش فرض هایک ویژن  نام کاربری admin  و رمز عبور 1234 بود .

ولی در حال حاضر کاربر باید یک رمز عبور پیش فرض برای دستگاه خود انتخاب کند و تصاویر را مشاهده کند .